פודקאסט: מה זה משנה? |

הפערים במערכת הבריאות הציבורית: מתי נמות? תלוי איפה אנחנו גרים

הפערים במערכת הבריאות

מה זה משנה? בספוטיפיי
מה זה משנה? באפל פודקאסטס

שוו בנפשכם תאומים זהים שהופרדו בלידתם. הם חולקים בדיוק את אותו המטען הגנטי, בדיוק את אותו פוטנציאל גופני ושכלי. אבל מיד עם הלידה, אחד מהם נשלח להתגורר במשפחה בעלת אמצעים באזור השרון – והשני נשלח לעיר נצרת בצפון. עוד לפני שאנחנו לוקחים בחשבון את שלל הבחירות שיקבלו במהלך חייהם, את הסיכון שלהם לחלות במחלות שונות ואת הטיפול הרפואי שיקבלו – אנחנו יכולים לומר כבר עכשיו שהתאום בנצרת ימות בגיל צעיר יותר. את המחיר על הפערים בשירותי הבריאות במדינת ישראל הוא ישלם בשנות חיים.

כדי להתחיל להבין את המציאות הקשה של הפערים בבריאות שוחחנו עם נג'מה עבאס, אחות בהכשרתה, חברת מועצת שפרעם וחברה בפורום האזרחי לקידום הבריאות בגליל; פרופסור נדב דוידוביץ', מנהל בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת בן גוריון, ראש תוכנית מדיניות בריאות במרכז טאוב וחבר בקואליציית ארגוני הבריאות בנגב; ד"ר הדיל אלסאנע, רופאה מומחית לרפואה פנימית בבית חולים סורוקה, חברה בהנהלת איגוד הרופאים הערבים בנגב ובהנהלת ארגון רופאים לזכויות אדם, וחברה גם כן בקואליציית ארגוני הבריאות בנגב.

הפודקאסט "מה זה משנה?" בשיתוף הארץ Labels עלה במסגרת אירועי ה-40 שנה לשתיל, והוא עוסק בשלל נושאים שבליבת הפעילות של שתיל והקרן החדשה לישראל: משבר הכפרים הבדואים הלא מוכרים בנגב, גזענות בחברה הישראלית, מאבק בכיבוש, הדרת נשים במרחב הציבורי, וחברה משותפת.

האזנה נעימה!

משפיעות על העולם? מקדמים שינוי חברתי?

פנו אלינו ליעוץ

עוד פוסטים בנושא פודקאסט: מה זה משנה?

הצטרפו לרשימת המנויים שלנו

וקבלו מייל עם תכנים חדשים שעולים לבלוג

    תגובות

    כתבו תגובה