פודקאסט: מה זה משנה? |

החיים תחת כיבוש: "אנחנו מקבלים מים רק כמה שעות בשבוע"

צעדת הקו הירוק לציון 50 שנות כיבוש, נווה שלום

מה זה משנה? בספוטיפיי
מה זה משנה? באפל פודקאסטס

יש מילה אחת שאסור לומר בישראל של שנת 2022: כיבוש.

בפרק הזה נדבר לעומק על המשטר הצבאי שמפעילה ישראל בשטחי הגדה המערבית. נבחן את מציאות החיים הקשה שמתקיימת במרחק כל כך קטן מאיתנו. הרי מי שמאזין לפרק הזה בכפר סבא, פתח תקווה, עפולה או בית שאן – עושה את זה במרחק קילומטרים ספורים ממציאות אחרת לגמרי.

אבל בשביל לדבר על הכיבוש – לא מספיק לדבר בכותרות. בסופו של דבר, הכיבוש הוא לא רעיון מופשט ולא משהו שמתרחש באולפני חדשות או בפרקים של פאודה – מדובר במציאות יומיומית עבור כ-3 מיליון בני אדם, כבר 55 שנים.

בעזרת עוודה חוואטלין, פעיל זכויות אדם מהכפר אום אל-חיר, יובל אברהם, עיתונאי ופעיל חברתי וד"ר אסף דוד, מייסד-שותף של הפורום לחשיבה אזורית ננסה להבין איך נראית המציאות הזאת, ואיזה דרכים אפשריות כדי לשנות אותה.

הפודקאסט "מה זה משנה?" בשיתוף הארץ Labels עלה במסגרת אירועי ה-40 שנה לשתיל, והוא עוסק בשלל נושאים שבליבת הפעילות של שתיל והקרן החדשה לישראל: משבר הכפרים הבדואים הלא מוכרים בנגב, פערי הבריאות בין המרכז לפריפריה, חברה משותפת והדרת נשים במרחב הציבורי..

האזנה נעימה!

משפיעות על העולם? מקדמים שינוי חברתי?

פנו אלינו ליעוץ

עוד פוסטים בנושא פודקאסט: מה זה משנה?

הצטרפו לרשימת המנויים שלנו

וקבלו מייל עם תכנים חדשים שעולים לבלוג

  תגובות

  קודם כל היה צריך לכתוב גם מה אתה רוצה להגיד עכשיו אני רוצה להגיד מי מפריע לפלסטיניים‏בעזה לפתח כלכלה תרבות תעשיה בריאות לדאוג לרווחת התושבים אין שם כבר יהודים ישראלים לא שולטים שם מה האחים

  שלכם הפלסטינים כן עושים הם בונים מנהרות בונים מפעלים ייצור טילים וכלי נשק אחרים בשביל להשמיד את מדינת היהודים
  גם ביהודה ושומרון הפלסטינאים מקבלים המון כסף מכל העולם למה הם לא מקימים מפעלי תעשיה מסחר מוסדות חינוך ותרבות?????? את רוב הכסף המנהיגים המושחתים גונבים אחר כך כולם ביחד את היהודים ומדינת ישראל בצרות שלהם למה אתם לא מדברים על זה

   ישראל שולטת בשטחי הרשות מכל הבחינות.
   היא מחליטה איזה כסף יעבור, מה יעשה איתו ואילו סחורות יכנסו. כמובן שגם למי שאחראי על השטחים יש אחריות על המצב שם ויש הרבה בעיות.
   בסופו של דבר הפודקאסט רוצה לעלות את המאבקים של החברה הישראלית ואת האחריות של המדינה למעשה בתחומי ריבונותה.

  כתבו תגובה