דני גיגי |

שתיל סטוק

שם הצלם טל דהן, האגודה לזכויות האזרח, שתיל סטוק

שתיל סטוק הוקם בראש ובראשונה על מנת לספר את הסיפור של החברה האזרחית ושל ארגוני החברה האזרחית, דרך הפנים של האנשים ותיעוד האירועים הקשורים לפעילות החברתית פוליטית.

המרכז לשינוי מדיניות בשתיל מקדם עבודת לובי בכנסת ובממשלה, כשהמטרה היא לחזק את הארגונים החברתיים, ולספק להם ״ארגז כלים״ לעבודת הלוביסט. התמונה, במציאות של הרשתות החברתיות הפכה לכלי לובי משמעותי, היא מספרת סיפור, קוראת לפעולה, מגייסת אנשים, דוחפת פוליטיקאים לפעולה, ומחזקת את הקשר בין מאבקים חברתיים למקבלי ההחלטות.

מעבר לכך שמאגר התמונות הוא כלי חשוב בשינוי מדיניות, המאגר גם יכול להיות כלי מרכזי ״בסיפור״ של כל ארגון והתארגנות ובאופן שהם נתפסים בציבור. תיעוד של אירועים, תיעוד של פעילות ותיעוד של עשייה חברתית בתמונות, זה אחד מהכלים החזקים ביותר של הארגון. בכל פעם שהארגון מעוניין לספר על העשייה לגורמים מבחוץ: תורמים, עיתונאים או הציבור הרחב, התמונות הן כלי עבודה מרכזי, שדרכו הסיפור עובר הכי טוב.

שימוש הוגן

חשוב לציין שאתר שתיל.סטוק הוקם גם כדי לקדם שימוש נכון והוגן בתמונות, מכיוון שלעיתים שימוש לא מושכל יכול לגרום לנזק. הכוונה בעיקר לנזק שיכול להיגרם לארגון כתוצאה מהפרה של חוקי זכויות יוצרים או פגיעה בחוק הגנת הפרטיות, החלים על שימוש בתמונות. ארגונים רבים כבר נתבעו בגלל שימוש לא חוקי בתמונות ואנחנו מנסים למנוע תביעות עתידיות. המאגר נותן פתרון בעיקר לנושא זכויות יוצרים – התמונות בו חופשיות לשימוש. בנושא הגנת הפרטיות אנחנו נותנים הסברים, ותמיכה לארגונים שפונים אלינו.

מזמינים אתכם לעשות שימוש במאגר (נדרשת הרשמה – כאן) וגם להעלות אליו תמונות שאתם מצלמים במהלך אירועים ציבוריים שאתם מקיימים, וככה ניצור יחד את הסיפור המצולם של השינוי החברתי בישראל.

למידע נוסף על שתיל.סטוק, דני גיגי, יועץ מדיניות, שתיל – dannyg@shatil.nif.org.il

משפיעות על העולם? מקדמים שינוי חברתי?

פנו אלינו ליעוץ

הצטרפו לרשימת המנויים שלנו

וקבלו מייל עם תכנים חדשים שעולים לבלוג

    תגובות

    כתבו תגובה