אלינור סידי |

איך לאחל שנה טובה שגם יקראו אותה?

שנה טובה

אם אתם עוקבים אחר אחוזי הפתיחה של הניוזלטר שאתם שולחים אז בטח שמתם לב שאת ברכת ה"שנה-טובה" המסורתית (כמעט) אף אחד לא פותח. התמונה של צנצנת הדבש והרימון שכל כך השקעתם בה, הוצאתם החוצה למעצבת גרפית וטרחתם להפיץ – שולחת את התורמים שלכם ישירות לכפתור ה"מחק".

התבאסתם? הנה כמה רעיונות יצירתיים לברכה לחג במקום ברכת שנה טובה סטנדרטית לתומכים שלכם.

פרסמו את העשייה שלכם!

לעסוקים: שלחו לתורמת הפילנתרופית כתבה מעניינת שפורסמה בעיתונות פופולרית, הסבירו איך אתם מעורבים ואיך זה מתקשר לעשייה. אם היא דוברת אנגלית רוב אתרי האינטרנט מחזיקים גם מהדורה באנגלית ומתרגמים באופן קבוע, רק צריך לחפש.

למשקיענים: אפשר לכתוב מאמר דיעה ולשלוח לאחד מהמדיומים הפופולריים, לתרגם בהתאם לצורך ולשלוח לתורמת. שווה לבדוק עם מדיומים מעמיקים-נישתיים כמו "העוקץ", "רלבנט" (תקשורת עצמאית בשפה הרוסית), "הטלוויזיה החברתית" ודומיהם האם הם מתכננים פרויקט מיוחד לחגים שהמאמר שלכם יכול להשתלב בו.

הזמינו את התורמת לאירוע שלכם!

לעסוקים: הזמינו את התורמת לעלות אתכם לירושלים ולנכוח פיזית בדיונים מעניינים (וכשיש קורונה באוויר – אפשר גם להזמין להצטרף למפגש זום). אנשים מתים על להתלבש יפה ולנסוע לבית המשפט העליון או לכנסת. אולי זה בגלל האוויר הירושלמי.

למשקיענים: תארגנו אירוע מיוחד ותזמינו  התורמים שלכם, ואם לא מעשי שיגיעו אפשר גם בזום. פאנל מקצועי, דיון פוליטי, פאנל בחירות מיוחד עם כל המועמדים לתפקיד שר הפנים העתידי, סיור ביישוב בו אתם פועלים, הרמת כוסית חגיגית יחד קבוצת הנוער שלכם וכו'. אנשים יבינו את הפעילות שלכם טוב יותר ויזכרו אותה אם הם יחוו אותה דרך הרגליים.

כל הכלים לפיתוח משאבים וגיוס כספים במקום אחד

שלחו להם שי לחג!

לעסוקים: שלחו בדואר שי צנוע לחג. משהו קטן ולא מנקר עיניים, שישדר מצד אחד שאתם עמותה דלת תקציב שחושבת על כל שקל ומצד שני שאתם מקצוענים אמיתיים. למשל- לוח שנה עם צילומים מתוך הפעילות, עטים או פדים לעכבר המחשב שעליהם מודפס לוגו העמותה.

למשקיענים: עשו את אותו דבר, אבל פנים אל פנים (אפשר גם לקבוע שיחה פנים אל פנים בזום). אפשר לעשות סיבוב חלוקת מתנות לראש השנה באיזור המרכז, לנחות בלי הזמנה במשרדים של כל הקרנות שמופיעות לכם ברשימת ה"פוטנציאליים" ולחלק לכולן מתנות מטעמכם.

ולסיום, עוד רעיון נחמד לשי וירטואלי, צרו לתורמת שלכם פלייליסט מגניב בספוטיפיי. זו מתנה. היא צריכה להיות כיפית, בעיקר. משהו להאזין לו תוך כדי ריצה בחדר כושר. בשוליים, המתנה גם צריכה להזכיר לתורמת שזה מכם ושזה מתקשר איכשהו לעשייה שלכם, למשל – פלייליסט שירי גירל פאוור אם מדובר על ארגון בעל אג'נדה פמיניסטית או שירי מחאה בסוגיות שמעסיקות אתכם.

 

שתהיה שנה טובה לכולנו, שנמשיך בעשייה חיונית ומבורכת ושנראה פרי בעמלנו.

מדברות פיתוח משאבים בטלגרם קבוצה שמדבר על גיוס כספים ופיתוח משאבים

משפיעות על העולם? מקדמים שינוי חברתי?

פנו אלינו ליעוץ

הצטרפו לרשימת המנויים שלנו

וקבלו מייל עם תכנים חדשים שעולים לבלוג

    תגובות

    כתבו תגובה