אורלי פס |

אלו דברים שאותך משמחים

לשמוח

שִׂמְחָה
שֵׁם עֶצֶם – נְקֵבָה
1.1. גִּיל, שָׂשׂוֹן, הַרְגָּשַׁת סִפּוּק וְרָצוֹן רַב, מַצַּב רוּחַ עַלִּיז.

תמונות של שלג התחילו להופיע בוואטס המחלקתי שלנו כבר בלילה. ואיתן, שמחה פשוטה כזאת. מהדברים הכי פשוטים שיש. וואו, כמה נחמד לשמוח. ועוד במסגרת העבודה!

הגעתי למגזר השלישי לפני כארבע שנים, ומאז, קשה לי יותר לשמוח בעבודה, אני מודה. תחומי התוכן שמכווצים את הלב, עומק ורוחב האתגרים החברתיים, הקשיים שבדרך הארוכה, הביקורת על הפעילות שלנו, דה הלגיטימציה ועוד ועוד. באופן טבעי, או לא טבעי, שמחה והנאה פחות נכנסות ללקסיקון הארגוני. משמעות, חשיבות, השפעה, סיפוק, ערכים – ועוד איך כן.

רבות מהמנהלות שפגשתי מדברות של well being, המושג הזה מתייחס לרווחה נפשית והוא בעצם המידה שבה תופס האדם את האיכות הכוללת של חייו כחיובית ורצויה. בהמשך, ניתן לומר ש-well being גם משפיע על רמת הביצועים של העובדים, רבים וטובות כתבו זאת לפני, וגם אני, לפני 8 חודשים.

בעיניי, well being מכיל בתוכו גם שמחה. בתוך כך, אני רואה את תפקידי הניהולי גם ביכולת לעורר שמחה ומחשבה של שמחה בקרב המחלקה שלי. לא בתור אמנית אורחת, אלא מתוך תפיסה מנהיגותית – ניהולית, שבסופו של דבר, נועדה גם לשפר את העבודה של כולנו במחלקה. אני מעודדת את כולן לחשוב על מה שישמח אותן וגם חושבת על זה בעצמי, במסגרת המשימות הניהוליות שלי.

אז לכבוד תפיסת הרגע החשוב הזה, בזמנים מורכבים כל כך, החלטנו לאסוף ולשתף אתכם בכמה רעיונות מהחצר שלנו, ששמחו אותנו ואת העובדים שלכן בימים אלו.

איך מכניסות שמחה לעבודה?

יום גיבוש מחלקתי בטבע. אנחנו הלכנו על סיור ליקוט. (לעוד רעיונות ליום כיף)


מתנות קטנות לעידוד. אנחנו קיבלנו למשל שובר שי מ"גולדה".

לגיטימציה ליום קצר. תראו איזה מייל קיבלנו:
"צוות יקר, כולנו בימים מאתגרים, מלחיצים, מתישים, מבלבלים
ובתוך כל זה צריכים להמשיך ולנהל את שגרת חיינו (בפחד מקבלת ההודעה – "הורים יקרים")
אנחנו פה עבורכםן, קשובים לכל צורך ונכונים לתת פתרון ומענה לכל בעיה שעולה… …בכדי לתת קצת אוויר לנשימה – אנחנו שמחים לאפשר לכל אחד/ת לבחור על חשבון הארגון יום בו תסיימו את יום העבודה בשעה 12:00…"

סדנת העשרה בזום. אנחנו הלכנו על סדנת צילום חווייתית שגם נועדה לתת כלים לצוות לתעד טוב יותר פעילויות שמתקיימות מחוץ לגבולות הזום.

טקסים קבועים שמייצרים שגרה בתוך הכאוס. בפתיחת ישיבת צוות שבועית יש לנו תורנות קבועה בסבב שעוברת בין חברות המחלקה: השמעת שיר אהוב לכולנו, מישהי שואלת את כולן שאלת סבב פתיחה (מהתמודדות עם חרדה ועד פדיחה מקצועית, הכל מותר ואפשרי) ויש מי שממליצה על מתנה – פריט תוכן חביב ומעשיר.

והנה כמה דברים קטנים, שאתן יכולות לעשות עבור עצמכן

קפה זום על קולגה "סתם" לדבר על החיים – זה עבד טוב ב-2020, שווה לחדש גם בגלי המגיפה של 2022.

למי שעובד.ת מהבית, יציאה לעבודה במרחב ציבורי פעם בשבוע – אנחנו בווי וורק שוקן בתל אביב, בואו לבקר, יש אחלה גרפיטי בדרך.

שיחות טלפון תוך כדי הליכה בחוץ – מומלץ!

5 דקות מדיטציה (זה זמן הגג שלי. אפשר גם 10 דקות למיטיבות לכת).

Happy hour עצמאי ואישי – בשעה 15:00 לעצור לרגע הכל, לפתוח בירה קרה ונשנושים או ערק אשכוליות לעצור לחצי שעה, ולחזור למחשב בכוחות מחודשים.

לא שמחות, דברו איתנו.
כן שמחות, תרמו לכולנו לאחרים פה בתגובות למטה.

משפיעות על העולם? מקדמים שינוי חברתי?

פנו אלינו ליעוץ

עוד פוסטים בנושא חוסן ארגוני

הצטרפו לרשימת המנויים שלנו

וקבלו מייל עם תכנים חדשים שעולים לבלוג

    תגובות

    כתבו תגובה